CURRENT MOON
 
 

 


 

 

Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security.
 
ESET Online Scanner ZADARMO
ESET NOD32 Antivirus
ESET Smart Security
eMail Marketing

Namíbia

                                   

Namíbia, je štát v juhozápadnej Afrike. Má rozlohu 824 292 km² a 2 milióny obyvateľov, čo predstavuje najmenšiu hustotu zaľudnenia v Afrike. Namíbia (predtým Nemecká juhozápadná Afrika) získala v roku 1990 ako jedna z posledných afrických krajín nezávislosť od Juhoafrickej republiky, ktorá ju pod názvom Juhozápadná Afrika prechodne spravovala.

Poloha

Na severe susedí s Angolou, na severovýchode so Zambiou, na východe s Botswanou a na juhu s Juhoafrickou republikou. Na západe ju obmývajú vody Atlantického oceánu.

Prírodné pomery

Najdlhšou riekou je Okavango, ktorá preteká v tzv. Capriviho výbežku na severe, a tiež rieka Zambezi. Pri pobreží se rozkladá púšť Namib, vo vnútrozemí zasa púšť Kalahari. Savany a pasienky tvoria asi 45 % rozlohy štátu.

Letenka

Internacionálna letenka, víza a poplatok na letenku agenta od 1340.-€ (pri objednaní). Lieta Lufthansa, Air Berlin, Air Namibia alebo South Africa, podľa toho aj cena letenky. Odlety zo Schwechatu , Prahy alebo Budapešti, cez Frankfurt, Zürich, alebo Mnichov, s prestupom alebo bez v Johanesburgu. Lety tam: pondelok a štvrtok, späť: utorok a piatok, Air Namibia lieta každý deň z Frankfurtu.Tieto ceny platia pri včasnom objednaní a okamžitom zaplatení. Poplatok za transport zbrane u Air Berlin po 75.-€ v každom smere, u Air Namibia 0 €, ale pri prípoji s Nicki Lauda/Austrian Airlines 70€/zbraň. Váha veľkej batožiny 23 kg (bez zbrane).

K vízam potrebné vyplniť tabuľku s údajmi, zaslať pas s dvomi fotografiami, veľkosti ako v pase, v pase voľná strana, ( bez razítka), a platný. Strelec nesúci zbraň si splní oznamovaciu povinnosť v mieste evidencie svojej zbrane, potrebný EÚ zbrojný preukaz. Maximálny počet munície 60 ks. Maximálna váha veľkej batožiny 23 kg (váha navyše za 8 Euro / kg jednosmerne) bez zbrane. Munícia a prípadný nôž musí byť vo veľkej batožine. V Nemecku sú zakázané nože zatváracie, vyskakovacie s čepeľou cez 8,5 cm !!! vysoká pokuta !!!


Spôsoby odoslania trofejí :

I.Spracovanie špedície, v cene je aj dezinfekcia, veterinár, dokumenty a doprava na špedíciu, doprava na Slovensko s colnicou a vet.kontrolou, doba trvania cca 3-5 mesiacov. V cene jednej priemernej stredne veľkej trofeje cca 100 – 170 €/ks, poprípade aj s vysušenými kožami. (Pri preparácii na Slovensku).

II. Kompletná preparácia v Namíbii, ceny zhruba v cene odstrelov, doba trvania cca 8-12 mesiacov, (na požiadanie príloha Preparácie v Namíbii), a potom príde k odoslaniu trofejí v sume cca ! 100 – 250 € za trofej.

Odporúčaná výbava a iné info.:

V čase X až III poobede pršieva, cca dážď o intenzite 6 až 8 mm, takže v tomto období do výbavy zahrnúť pláštenku, plus ľahšiu bundu. Inak počasie znesiteľné pre Európanov, v čase VI až VIII sú noci a hlavne rána chladné, a obzvlášť na otvorenom aute, až do mínus 12 stupňov celzia, do výbavy zahrnúť teplé spodné prádlo, sveter, kabát, rukavice, teplejšiu pokrývku hlavy, cez deň je ale potom príjemne, 25 stupňov., ale vzduch veľmi suchý, slnko ostré a pálivé, okuliare, krémy s UV, masť na pery, nadm. výška 1500-1800 m. Pre túto oblasť nie je nutné ale hlavne ani potrebné žiadne očkovanie . Prosím, aby ste mi oznámili zvláštne nároky na stravu, nápoje, lekára, ....,iné. Či pred odchodom, pokiaľ bude uspokojená Vaša poľovnícka duša, a bude čas, si chcete pozrieť Windhoek, alebo zájsť na žraločiu rybačku v Atlantiku do Swakopmundu, alebo pozrieť v Zimbabwe Vicktoria falls, či národný park Etoscha, či preletieť sa v teplovzdušnom balóne nad Kalahari, alebo iné turistické aktivity, poprípade niečo nakúpiť z afrických suvenírov, či korenín, koží, či iného.

Teším sa na spoluprácu, prípadné ďalšie otázky, či prezentáciu videofilmu a fotomateriálu, a na príjemné zážitky v Namíbii, vždy v mojom osobnom doprovode.